جستجوی پیشرفته
دسته بندی لوازم یدکی

اجزای ترمز و ایمنی

کاسه-ترمز-خودرو
شیلنگ-ترمز-خودرو
روغن-ترمز
دیسک-چرخ-خودرو
اهرم-دستی-خودرو
پمپ-و-سیلندر-ترمز
لنت-ترمز-خودرو
سنسور-ABS-خودرو
سیلندر-ترمز-و-چرخ-ها
بوستر-ترمز
سیلندر-ترمز-و-چرخ-ها
بوستر-ترمز
اهرم-دستی-خودرو
روغن-ترمز
کاسه-ترمز-خودرو
پمپ-و-سیلندر-ترمز
دیسک-چرخ-خودرو
سنسور-ABS-خودرو
لنت-ترمز-خودرو
شیلنگ-ترمز-خودرو

سیستم ترمز بدون شک یکی از مهم ترین سیستم های یک وسیله ی نقلیه می باشد .می توان به جرات گفت اطمینان از عملکرد صحیح سیستم ترمز فرق میان مرگ و زندگی است !

سیستم-ترمز

سیستم-ترمز

تاریخچه سیستم ترمز :

اولین آثار از مکانیسم ترمز در دهه های ۱۸۰۰ مورد آزمایش قرار گرفت . این ترمز های اولیه کاملا بر خلاف ترمزهای پیشرفته در وسایل نقیله ی امروزی بودند . از آن زمان تابحال سیستم های ترمز بطور گسترده ای تکامل یافته اند و خطر تصادفات رانندگی را بسیار کاهش داده اند که در نتیجه ایمنی مسافر را بطور فزاینده ای افزایش داده اند .

سیستم ترمز اولیه فقط از یک چوب و اهرم تشکیل شده بود . وقتی راننده می خواست وسیله نقلیه خود را متوقف کند مجبور بود اهرم را بکشد تا بلوک چوب در مقابل چرخ ها قرار بگیرد تا وسیله نقلیه به تدریج از حرکت بایستد.
ترمز-چوبی-اولین-سیستم-ترمز-جهان
در سال ۱۸۹۸ یک مخترع سرمایه گذار از شهر کلیولند آمریکا به نام Elmer Ambrose Sperry یک اتومبیل با دیسک ترمز چرخ جلو طراحی کرد ، این دیسک ترمز ساخت شرکت Cleveland Machine Screw تشکیل شده از یک کالیپر (چیزی شبیه گاز انبر) با لنت ترمز که روی یک روتور یا صفحه اصطحکاک ایجاد می کرد بود ، چیزی شبیه ترمز دوچرخه های قدیمی.

سیستم-ترمز-گاز-انبری

در سال ۱۹۰۲ یک مهندس انگلیسی به نام فردریک ویلیام لنچستر ایده اختراع اولین ترمز دیسکی را به نام خود ثبت کرد ولی بزرگترین مشکل ترمزهای وی سر و صدای بسیار زیاد ناشی از حرکت لنت ترمز های مسی بر روی دیسک فلزی بود .

اولین-ترمز-دیسکی-جهان

اولین-ترمز-دیسکی-جهان

البته تولید کننده ای فرانسوی به نام لوئیس رنو بیشتر به عنوان تولید کننده اصلی ترمز درام در سال ۱۹۰۲ شناخته می شود .

پنج سال دیگر طول کشید تا یک مهندس بریتانیایی بتواند مشکل سر و صدای زیاد این نوع لنت ترمز را حل کند ، هربرت فرود (Herbert Frodo) برای حل این مشکل و طول عمر بالاتر لنت ترمز روی آن ها را با آزبست پوشاند (اما همچنان مشکل محیط زیستی و خطرات تنفسی از آزبست پابرجا بود) .

لنت-آزبستی-هربرت-فرودو

لنت-آزبستی-هربرت-فرودو

در حقیقت لنت ترمز آزبستی در سیستم ترمز اتوموبیل تا دهه های ۱۹۸۰ همچنان مورد استفاده قرار می گرفت . اروپایی ها جز اولین کشورهایی بودند که استفاده ی بسیار زیادی از ترمز های دیسکی می کردند ، در اوایل دهه ۷۰ میلادی سیستم ترمز دیسکی در اتومبیل های آمریکایی بسیار فراگیر شد .

سیستم ترمز چیست ؟

سیستم ترمز مجموعه ای از اجزای مکانیکی ، الکترونیکی و هیدرولیکی است که از اصحکاک / گرما (اصحکاک ایجاد شده بین دو سطح دیسک و لنت ترمز) برای جلوگیری از حرکت وسیله نقلیه استفاده می کند .

اجزای تشکیل دهنده ی ترمز خودرو :

  • لنت ترمز
  • پدال ترمز
  • روغن ترمز و مخزن مایع ترمز (روغن ترمز)
  • سیلندر ترمز چرخ ها
  • دیسک ترمز
  • بوستر
  • پمپ
  • لوله ی انتقال روغن ترمز

ترمز خودرو چگونه کار میکند ؟

هنگامی که پدال ترمز را فشار می دهیم ، فشار روی پدال پیستونی را در سیلندر اصلی حرکت می دهد و روغن ترمز (مایع ترمز) را از مخزن اصلی از طریق لوله ترمز و شیلنگ های انعطاف پذیر به سمت کالیپر ها (گیره مانند) و سیلندر ترمز چرخ هدایت می کند ، نیرویی که روی پدال ترمز اعمال می شود نیروی متناسبی را روی هر یک از پیستون ها (پیستون سیلندر ترمز) ایجاد می کند .

کالیپرهای روی سیلندر ترمز چرخ حاوی پیستون هایی هستند که به دیسک ترمز یا کفشک ترمز متصل می شوند . هر پیستون خرجی وظیفه ی انتقال روغن ترمز به سطح روتور یا درام ترمز را دارند که در نهایت موجب فشار لنت ترمز بر دیسک یا کاسه ترمز می شود .

بنابراین حرکت چرخ خودرو کنده شده که موجب ایستادن خودرو می شود .

هنگامی که فشار روی پدال ترمز رها می شود ، لنت و کفشک ترمز به حالت آزاد شده ی قبل بر میگردند این عمل باعث می شود تا مایع ترمز از طریق شلنگ ترمز و لوله ها به مخزن اصلی خود باز گردد.

شکل-سیستم-ترمز

شکل-سیستم-ترمز

انواع متداول ترمز خودرو :

۱- ترمز کاسه ای (دارم) :

از یک صفحه چدنی و یک صفحه پشتی که این دو به شکل کاسه هستند تشکلیل می شود که درون این این کاسه یه قطعه توپی شکل ، کفشک ترمز ، سیلندر ترمز چرخ و … قرار دارند ، کاسه ترمز به چرخ متصل می شود و به همراه آن می چرخد ، نیروی حاصل از روغن ترمز به کفشک ها فشار می آورد و موجب اصطحکاک لنت ها با کاسه ترمز و در نهایت باعث ایستادن خودرو می شود .

ترمز کاسه ای

ترمز کاسه ای

۲- ترمز دیسکی :

از یک صفحه یا دیسک فلزی چرخان ، ۲ عدد لنت ترمز ، یک گیره هیدرولیکی با نام کالیپر و … تشکیل شده است ، با فشار دادن پدال ترمز موجب پر شدن مجموعه ی کالیپر توسط روغن ترمز می شود ، سپس کالیپر باعث ایجاد فشار در پشت هر لنت شده و تولید اصطحکاک کرده که باعث کاهش سرعت چرخش روتور یا همان دیسک چرخان شده و در نهایت باعث ایستادن خودرو می شود.

ترمز دیسکی

ترمز دیسکی

روغن ترمز :

روغن ترمز نوعی مایع هیدرولیکی (سیال هیدرولیک) است که در سیستم ترمز خودروهای سبک و سنگین استفاده می شود . این مایع برای انتقال نیرو به کالیپر و پشت لنت ها یا کفشک ترمز می شود که باعث کاهش سرعت چرخش ، چرخ خودرو می شود ، عملکرد سیستم ترمز گرمای زیادی را به وجود می آورد ، بنابراین روغن ترمز باید از نقطه جوش زیادی برخوردار باشد تا موثر واقع شود و در شرایط آب و هوایی یخ نزد .

روغن ترمز نقش بسیار اساسی در صحیح کارکردن ترمز ها دارد.

روغن ترمز

روغن ترمز

مواردی که باید حتما به انها توجه کنید :

۱- سر و صدای خراشیدن یا خرد شدن ناشی از ترمزها

۲- هنگام فشار دادن پدال ترمز احساس خیلی نرم یا اسفنجی کنید.

۳- هنگامی که ترمزها گرفته می شود وسیله ی نقلیه به یک طرف کشیده می شود .

۴- سطح مایع ترمز (روغن ترمز) در مخزن اصلی پایین آمده

۵- چراغ هشدار دهنده ی سیستم ترمز روشن شده است .

۶- در طول زمان ، روغن ترمز از طریق هوا رطوبت را به خود جذب کرده و فاسد شود که باعث پایین آمدن کارآیی عملکرد صحیح روغن سیال شود . به همین دلیل تخلیه ی دوره ای روغن ترمز و جایگزین کردن آن با روغن جدید بسیار اهمیت دارد .

۷- سیستم ترمز ضد قفل Anti-lock Brake Systems (ABS) اطمینان حاصل می کند که چرخ ها در هنگام ترمز متوقف نمیشود (بطور خلاصه چک کردن سرعت چرخش چرخ ها با سنسور و یکنواخت کردن سرعت چرخ) و مانع از سر خوردن خودرو و کنترل بیشتر می شود ، چنانچه چراغ ABS روشن شد حتما به نمایندگی یا مکانیک نشان دهید.