جستجوی پیشرفته
دسته بندی لوازم یدکی
محدوده قیمت

دیسک ترمز چیست ؟

دیسک ترمز یا روتور ترمز از قطعات حیاتی سیستم ترمز خودرو می باشد و از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، این قطعه ی بسیار مهم نقش زیادی در تامین امنیت خودرو و سرنشینان را دارد .

در سیستم ترمز دیسکی ، لنت ترمز در داخل گیره هیدرولیکی به نام کالیپر سوار می شوند . هنگامی که ترمز خودرو فعال می شود ، مایع هیدرولیکی (روغن ترمز) موجود در سیلندر ترمز به پشت کالیپر فشار وارد می کند که به نوبه خود ، لنت های ترمز را به طرف دیسک فلزی (به نام روتور ترمز یا دیسک ترمز) متصل به هر چرخ و لاستیک فشار می دهد اصطکاک حاصل چرخ ، روتورهای ترمز و چرخ را متوقف می کند .

دیسک یا روتور قطعه ای از حنس آهن و … دایره ای شکل که در قسمت چرخ ها به توپی چرخ وصل می باشد به همراه یک کالیپر و لنت ترمز وظیفه ی متوقف ساختن خودرو در هنگام ترمز را دارد.

دیسک-ترمز

این قطعه همزمان با چرخ در حال چرخش است

ترمزهای دیسکی از ۳ قسمت اصلی تشکیل شده اند :

۱- لنت ترمز

۲- کالیپر

۳- روتور یا دیسک

کالیپر که در درون آن در هردو طرفش لنت ترمز متصل است در بالای دیسک چرخ قرار دارد هنگامی که ترمز گرفته می شود طی مکانیسمی که در صفحه “سیستم ترمز” شرح دادیم بوسیله کالیپر فشار به پشت لنت ها وارد می کند و لنت ها روی دیسک اصطکاک تولید می کنند تا هنگامی که ماشین متوقف شود .

ترمز دیسکی چگونه کار می کند

عملکرد دیسک چرخ یا روتور ترمز :

دیسک های ترمز همواره در معرض فشارهای مکانیکی و حرارتی بسیار بالایی قرار دارند همچنین به این موارد پاشیدن آب ، گل و لای جاده ها و کثیفی و … اضافه کرد . بنابراین در حالت عادی در معرض سایش قرار دارند در هر بازرسی از خودرو یا چکاپ خودرو معمولا وضعیت دیسک ها کنترل می شود در صورت رسیدن به حد سایش برای محافظت و عملکرد مناسب سیستم ترمز باید آن ها را تعویض کرد .

به دلیل گرمای شدید وارد شده به دیسک طی فرآیند ترمز اکثر این گرما باید تهویه شود تا جریان هوای سرد را در هنگام ترمزگیری بهینه کنند .

طول عمر دیسک ترمز معمولا بین ۵۰ تا ۷۰ هزار مایل و گاها بیشتر است (هر مایل ۱/۶۰۹ کیلومتر) البته این طول عمر به وزن و طراحی سیستم ترمز شرکت سازنده هم ربط دارد .

این عمل باعث می شود دیسک بیش از حد داغ نشود تا آسیبی به آن و باالطبع آسیبی به سایر قطعات خودرو وارد نشود . قطعه سازان از انواع مختلف و روش های مختلفی برای افزایش جربان هوا و خنک سازی دیسک استفاده می کنند مانند : ایجاد شیار روی دیسک ، حالت سوراخ ، دریچه دار و ….

انواع دیسک ترمز :

دیسک ها معمولا از مواد چدنی ساخته می شوند ، اما هر یک از آن ها بر اساس نوع وسیله نقلیه ونیاز های عملکردی ترکیب خاصی از فلزات را در خود دارند . دیسک سطح تماس برای ایجاد اصطکاک در سیستم ترمز است بنابراین باید بتواند فشار و گرمای زیادی را تحمل کند .

انواع-دیسک-ترمز

۹۰ درصد گرمای تولید شده در هنگام ترمزگیری در ابتدا به دیسک ها منتقل می شود و در آنجا حرارت بصورت بافر شده کاهش می یابد و سپس این گرما به هوای محیط انتقال پیدا می کند . در نتیجه دیسک ترمز مانند یک مبدل حرارتی عمل میکند ولی با این حال توانایی آن در جذب حرارت محدود است .

   ۱. دیسک ترمز صلب یا SOLID :

از ساده ترین انواع دیسک می باشد یک دیسک صاف که معمولا از آهن ساخته می شود و ارزانترین نوع دیسک می باشد . از مهمترین معایب این نوع دیسک به هدایت گرمایی پایین آن اشاره کرد . این نوع دیسک در ماشین های مدرن امروزی ارزان قیمت در قسمت چرخ های عقب استفاده می شوند .

دیسک-چرخ-صلب

۲.دیسک ترمز تهویه دار :

جزء متداول ترین نوع دیسک ها می باشد که در اتومبیل های امروزی نصب می شوند ، ساختار این نوع دیسک به این صورت است که دو دیسک به فاصلی کم در روبروی هم قرار می گیرند فضای مابین این دو دیسک کانال های خنک کننده وجود دارد . این کانال ها باعث می شوند گرما از این قسمت ها عبور کرده و دفع شوند و از داغ شدن بیش از حد دیسک چلوگیری می کنند.

دیسک-چرخ-تهویه-دار

همچنین مانع از ترک خوردن دیسک می شوند و در عین حال عمر لنت ترمز را نیز افزایش می دهند .

۳. دیسک ترمز سوراخدار :

راه دیکر برای خنک کردن دیسک ایجاد حفره بر روی سطح دیسک است . هنگامی که لنت ترمز به طور مرتب و زیاد مورد استفاده قرار می گیرد گاز و ذرات زیادی از خود آزاد می کند و باعث تشکیل لایه ای بر روی سطح دیسک می شود و مانع از لمس لنت با سطح دیسک می شود همچنین به گرم شدن بیشتر دیسک کمک می کند .

با ایجاد سوراخ در سطح روتور (دیسک) می توان مانع از تجمع این گرد و غبار و ممواد زائد شد ، همچنین به خنک شدن دیسک کمک بسیار زیادی خواهد کرد و وزن دیسک نیز کاهش می یابد .

دیسک-ترمز-سوراخدار

از معایب این نوع دیسک می توان به این مورد اشاره کرد : تعداد زیاد سوراخ در سطح ممکن به نقاط تخت تنش تبدیل شوند به این معنی که فشار زیادی در آن نواحی به دیسک وارد شود و در ترمزهای شدید باعث ترک های ریز در سطح آن شود .

لنت های امروزی بدلیل اینکه مثل قبل ذرات زیادی از خود ایجاد نمی کنند بنابراین نیاز به تعداد سوراخ کمتری در سطح دیسک لازم است و از آلیاژهای بهتری برای ساخت دیسک ترمز سوراخدار استفاده می شود .

هنوز هم در خودروهای امروزی و اسپرت از این دیسک استفاده می شود ، به علت سوراخدار بودن آن جلوه ی خاصی به چرخ های خودرو می دهد .

  ۴. دیسک ترمز شیار دار :

روش دیگر در طراحی دیسک ایجاد شیار بر روی سطح دیسک است ، این شکاف ها و شیار ها در سطح دیسک اجازه می دهند تا گرما ، گازها و ذرات تولید شده به سرعت خارج شوند و دیسک خنک شود

 این نوع طراحی نسبت به طراحی قبلی ارتعاشات کمتری تولید می کنند

عمل خراشیدن که توسط شکاف ها انجام می شود باعث تمیز تر شدن لنت می شود ولی سطح اصطکاکی لنت را افزایش می دهد و نیاز به تعویض زودتر لنت نسبت به بقیه ها دیسک  می باشد.

دیسک-ترمز-سوراخدار-و-شیاردار

این نوع دیسک معمولا تمیز تر از بقیه دیسک ها هستند زیرا شیارها لنت را به طور مکرر تمیز می کنند .

مواد ساخت دیسک ترمز :

مواد به کار رفته در دیسک ترمز باید الزامات دقیقی در هنگام ساخت داشته باشند تا بتوانند مقاومت لازم را داشته باشند ، تنش های مکانیکی اعمال شده در نتیجه فشار و نیروی کششی در هنگام ترمز گیری ، نیروهای گریز از مرکز در سرعت زیاد چرخ ها ، فشارهای حرارتی و … همه این عوامل موثر در ساخت دیسک چرخ هستند .