جستجوی پیشرفته
دسته بندی لوازم یدکی

کاسه چرخ چیست ؟

کاسه چرخ یا ترمز دارم (طبل مانند) از سال ۱۹۰۰ مورد استفاده قرار میگرفته ، زمانی که در خودروهایی مثل میباخ استفاده می شد . اگر چه این ایده تا سال ۱۹۰۲ توسط لوئیس رنو ثبت نشده بود .

کاسه چرخ یا کاسه ترمز

ترمز کاسه ای از قطعه ای به شکل کاسه که معمولا از جنس آهن یا چدن است ساخته می شوند و تمامی قطعات ترمز درون این کاسه قرار می گیرند ، لنت ترمز بر روی دو قطعه به نام کفشک ترمز که هلالی شکل هستند قرار می گیرند و در فاصله کمی از کاسه ترمز جایگذاری می شوند .

کفشک ترمز به همراه چرخ ها می چرخند و هنگامی که سیستم ترمز عمل می کند کفشک ترمز (لنت ترمز) با سطح داخلی دارم ترمز اصطکاک پیدا می کند تا هنگامی که وسیله نقلیه متوقف شود .

عملکرد ترمز کاسه ای :

روند کار تقریبا شبیه بقیه سیستم های ترمز است ، روغن ترمز از سیلندر اصلی ترمز به سمت ترمز ها می رود ، روغن ترمز به جای ورود به کالیپر وارد قطعه ای به نام سیلندر ترمز چرخ می شوند که در داخل کاسه ترمز (چدنی ، آهنی) قرار دارد .

این مایع دو پیستون را در داخل بدنه سیلندر چرخ به بیرون فشار می دهد و کفشک های ترمز را مجبور می کند تا به سطح داخلی کاسه ترمز برسند ، از انجا که این کاسه به توپی چرخ متصل است و در حال چرخش ، اصطکاک ایجاد شده باعث کاهش سرعت چرخ می شوند .

 ترمز کاسه چگونه عمل می کند؟

یک فنر جایگذاری شده در بین دو پیستون و دیگری در بین کفشک ها اطمینان حاصل می کند که با آزاد شدن پدال ترمز همه چیز به حالت اولیه خود باز می گردد.

مزایا و معایب ترمز کاسه ای :

مزایا :

از آنجا که سطح تماسی کفشک ترمز بدلیل شکل هلالی خود در کل محیط کاسه ترمز عمل می کند ، نیروی ترمز ارائه شده توسط ترمز کاسه ای بیشتر از ترمز دیسکی در همان اندازه است (ترمز های دیسکی از حجم لنت کمتری برخوردار است) .

 مزایا-و-ماعیب-ترمز-کاسه-ای

بنابراین استفاده از ترمز کاسه ای باعث صرفه جویی در هزینه تولید کنندگان می شود زیرا تولید آنها ارزان تر است ، به همین علت از این نوع ترمز در اتومبیل های ارزان قیمت استفاده می شود

معایب :

از معایب ترمز کاسه ای می توان به این مورد اشاره کرد : هنگام پایین آمدن از یک تپه شیب دار با بار سنگین ترمز های کاسه ای معمولا در ترمزگیری شدید دچار مشکل می شوند ، معمولا این مشکل به خاطر تجمع بیش از حد گرما در داخل کاسه است .

همانطور که در صفحه “سیستم ترمز” به طور مفصل شرح دادیم اصل ترمز گیری شامل تبدیل انرژی جنبشی (حرکت چرخ) به انرژی گرمایی (اصطکاک) است به همین دلیل ترمز های کاسه ای فقط تا زمانی که بتوانند گرمای حاصل از کند شدن چرخ های خود را جذب کنند کار می کنند .

به محض اینکه قطعات ترمز خودشان از گرما اشباع شوند (افزایش گرما به معنای کاهش اصطکاک) توانایی متوقف کردن یک وسیله نقلیه را از دست می دهند که می تواند برای راننده تا حدی خطرناک باشد .

یکی دیگر از مشکلات ترمز کاسه ای در ترمز های شدید و فشار بیش از حد ، پدیده گشاد شدن کاسه ترمز می باشد .

در حال حاضر از سیستم ترمز کاسه ای برای چرخ عقب خودرو و کامیون های ارزان قیمت استفاده می شود

استفاده-از-ترمز-کاسه-ای-در-چرخ-عقب

زمان تعویض کاسه ترمز خودرو :

  • بدلیل تجمع آب در کاسه چرخ و گل ولای جاده و در زمستان به علت برف و باران و وجود مواد نمکی در جاده ها و تخلیه نشدن این مواد از کاسه چرخ ممکن است باعث زنگ زدگی آن شود بهتر است با برس و سنباده این زنگ زدگی ها را جدا کرد و یک رنگ مقاوم در برابر حرارت حداقل تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد تحمل دارد را به کاسه چرخ زد

استفاده-از-لنت-شور-برای-کاسه-ترمز

  • اگر هنگام ترمز گرفتن ماشین لرزش ایجاد نمی کند و اگر باز هم با ترمز ماشین به یک سمت کشیده نمی شود تعویض کفشک ترمز (لنت ترمز) مهم است نه کاسه چرخ
  • صدا دادن هنگام ترمز ممکن است به علت تماس لنت با کاسه چرخ باشد
  • اگر کاسه چرخ تعویض شد حتما با آن رولبرینگ را هم تعویض کنید

تعویض رولبرینگ هنگام تعویض کاسه چرخ