جستجوی پیشرفته
دسته بندی لوازم یدکی

قعطات موتور و انتقال قدرت

کیت-کلاچ
کیت-کلاچ

موتور خودرو (engine) چیست ؟

موتور خودرو یک واحد تک جزئی نیست ، بلکه از چندین قطعه مولفه با کارهای مختلف ولی در یک راستا که عملکردهای مربوط به خودرو را به خوبی انجام می دهند تشکیل شده است .

موتور ماشین چگونه کار می کند ؟

درست مانند انسان برای حرکت ، موتور ماشین شما هم نیاز به انرژی دارد ، در حقیقت مسئولیت اصلی موتور تبدیل انرژی (بنزین ، گازوئیل ، برق و …) به ایجاد قدرت برای به حرکت درآوردن است . در موتورهای بنزینی و سوختی احتراق داخلی باعث ایجاد حرکت می شود .

بسیاری از ما موتور را به عنوان یکی از اجزای اصلی میدانیم ولی در واقع موتور خودرو مجموعه ای از قطعات مکانیکی و الکترونیکی که در کنار یکدیگر باعث تولید قدرت و به حرکت درآوردن می شوند. با هم نگاهی به قطعات موتور و نقش آنها می اندازیم.

انواع موتور خودرو :

موتورهای احتراق داخلی به کمک احتراق مخلوط سوخت و هوا در داخل محفظه بسته پیستون و حرکت رفت و برگشتی خود و به کمک میل لنگ تبدیل به حرکت دورانی می شود و از طریق فلایویل این نیرو به گیربکس انتقال داده شده و سپس به دیفرانسیل و در نهایت به چرخ ها منتقل می شود .

نوع اول نوع خطی :

هسته اصلی موتور سیلندر است که پیستون داخل سیلندر به سمت بالا و پایین حرکت می کند . در این نوع ، سیلندرها به صورت عمودی و در یک راستا قرار می گیرند و یکی از متداول ترین نوع پیشرانه موتورها در صنایع خودرو سازی است.

این نوع موتورها به صورت ۲ سیلندر ، ۳،۴،۵، و ۶ سیلندر هستند نوع تک سیلندر بیشتر برای ساخت ماشین های چمن زنی استفاده می شود .

موتور های تخت بیشتر بصورت قدرتی بوده و سرعتی نیستند .

موتور خطی

نوع V شکل یا موتور خورجینی :

در این نوع ، سیلندر ها و پیستون ها طوری جاسازی شده اند که اگر در راستای میل لنگ به آن نگاه کنیم مانند حرف V بنظر می رسد که در ۲ ردیف سیلندرها روبروی یکدیگر قرار گرفته اند.

دلیل پیدایش این نوع موتورها به خاطر زیاد بودن سیلندرها حتی تا ۱۶ سیلندر در یک ردیف بود که در نوع خطی باعث مشکلات فراوان از جمله افزایش طول خودرو میشدند .

موتور خورجینی

موتور تخت :

شباهت تقریبا کاملی با موتور خورجینی دارد ولی در نوع قرارگیری سیلندر تفاوت دارد به این صورت که زاویه بین انها ۱۸۰ درجه است (گیستون ها روبروی هم به صورت افقی) نام دیگر این نوع موتور نیز با نام باکسر شناخته می شود .

موتور تخت

مراحل تولید نیرو توسط موتور خودرو ؟

با چرخاندن سوئیچ برق از باتری ماشین به موتور استارتر منتقل می شود ، میل لنگ شروع به چرخش می کند ، میل لنگ از طریق شاطون ها به پیستون ها متصل است .

سیتسم سوخت رسانی در موتور :

چهار نوع سیستم سوخت رسانی اساسی در موتورهای امروزی است :

۱- سیستم کاربراتور برای موتور های بنزینی

۲- سیستم تزریق سوخت برای موتورهای بنزینی

۳- سیستم سوخت گاز (CNG,LPG)

۴- سیستم تزریق گازوئیل

همه این سیستم ها به روش های مختلفی کار میکنند ولی به جایی برای ذخیره سازی (مخزن سوخت ، باک ماشین) و راهی برای تامین سوخت رسانی نیاز دارند .

به طوری که بتوانند سوخت مورد نیاز را به محفظه های احتراق (سیلندر) برسانند.

موتورهای چهار زمانه :

بیشتر خودروهای امروزی از نوع موتور چهارزمانه می باشند . به این صورت که در چهار سیکل زمانی ، انرژی سوخت را به حرکت (انرژی مکانیکی) تبدیل می کنند .

سیکل موتورهای ۴ زمانه بصورت زیر است :

۱- مکش سوخت و هوا

۲- تراکم سوخت و هوا (فشرده کردن مخلوط سوخت و هوا)

۳- عمل احتراق سوخت و هوا

و در نهایت خروج دود از سیلندر با عمل باز شدن سوپاپ دود و بالا آمدن پیستون

این چهار مرحله را یک سیکل می گویند (به پروسه ای که در یک بازه ی زمانی بارها اتفاق می افتد)

چهار-عمل-موتور-چهار-زمانه

قطعات اصلی موتور ماشین :

  • بلوک سیلندر :

قطعه ای ریخته گری از جنس چدن یا آلومینیوم می باشد که در آن سیلندرها و … قرار می گیرند . بلوک سیلندر در واقع پایه و اسا سایر اجزا و قطعات موتور می باشد .

  • سر سیلندر :

سر سیلندر محل قرارگیری سیلندر احتراق ، شمع و سوپاپ های دود و هوا که در انجام عمل احتراق نقش دارند .

سر سیلندر در واقع قطعه ای است در بالای بلوک سیلندر و به کمک آن مکان احتراق را ایجاد می کند و معمولا بصورت یکنواخت ریخته گری می شود .

  • واشر سر سیلندر :

واشر سر سیلندر باعث آب بندی سطح اتصال سر سیلندر به بلوک سیلندر می شود . مهم ترین نقش آن مانع از قاطی شدن آب و روغن و همچنین آب بندی محفظه ی احتراق ، جنس واشر سرسیلندر از مواد نسوز و بسیار مقاوم باید باشد.

  • میل لنگ :

میل لنگ یک شفت (میله) از جنس استیل و از مهم ترین قطعات موتور ماشین می باشد . وظیفه ی آن تبدیل حرکت خطی مانند پیستون های متحرک به نیروی دورانی (چرخشی) است .

اگر بخواهیم با دوچرخه مثال بزنیم ، پاهای دوچرخه سوار پیستون ها و پدال و طبق دوچرخه همان میل لنگ هستند .

  • میل سوپاپ :

میل بادامک یک میله یا شفت بسیار ساده که بر روی آن برآمدگی هایی به شکل بادام وجود دارد .

وظیفه ی اصلی میل سوپاپ کنترل ورودی سوخت و هم کنترل خروج اگزوز را بر عهده دارد (باز و بسته کردن سوپاپ ها)

میل بادامک یا هم میل سوپاپ قدرت خود را به وسیله تسمه یا زنجیر و یا دنده از میل لنگ می گیرد (تنظیم سوپاپ ها با حرکت پیستون) .

  • پیستون :

شکل پیستون عمدتا به شکل استوانه و جنس آن از چدن یا  آلومینیوم می باشد و در داخل سیلندر حرکت رفت و برگشت دارد (بدلیل اتصال به شاتون)

از وظایف مهم پیستون می توان به موارد زیر اشاره کرد :

۱- جلوگیری از اتلاف گرما در داخل سیلندر

۲- آب بندی محفظه ی احتراق ، جلوگیری از نشت گاز و نفوذ روغن به داخل محفظه ی احتراق

۳- بدلیل اتصال داشتن به شاتون نیروی حاصل از سوخت را به حرکت رفت و برگشت تبدیل کرده که این نیرو به چرخ منتقل شده و باعث حرکت خودرو می شود