کیت کلاچ چیست ؟

کیت کلاچ یا دیسک صفحه کلاچ مجموعه ای از قطعات (دیسک ، صفحه و بلبرینگ کیت کلاچ) است که برای جایگزینی کلاچ خراب یا تعویض با مجموعه جدید مورد استفاده قرار می گیرد.

وظیفه کلاچ کنترل انتقال قدرت از موتور به گیربکس و همچنین جداکردن هر دو در هر زمان است . کلاچ اتصال بین فلایول موتور و گیربکس را برقرار می کند و به کمک آن راننده خودرو هر زمانی که خواست اتصال موتور را از جعبه دنده جدا کند .

کاربرد کلاچ در موقع عوض کردن دنده یا متوقف کردن وسیله نقلیه است آن هم به این دلیل که موتور ماشین خاموش نشود .

در گیربکس عمل درگیر شدن با فلایویل موتور توسط مجموعه دیسک و صفحه کلاچ انجام می شود .

کلاچ چگونه عمل می کند ؟

یک ماشین دنده ای به کلاچ احتیاج دارد زیرا موتور به طور مداوم می چرخد اما چرخ ها این کار را نمی کنند ، در مواقعی که باید اتومبیل خود را متوقف کنید (سیستم ترمز) چرخ ها باید بدون تاثیر یا اثری بر موتور جدا شوند .

کلاچ با درگیری دنده های مختلف (تعویض دنده) نیرو را از موتور ماشین به چرخ ها منتقل می کند . با کلاچ راننده می تواند انتقال قدرت موتور را از گیربکس جدا کند ، به این معناست که زمانی که موتور روشن است بدون اینکه چرخ دنده ها در گیربکس بچرخند خودرو از حرکت متوقف نشود .

به زبان ساده کاری که کلاچ انجام می دهد این است که موتور را از چرخ جدا کند تا امکان تغییر دنده هنگام رانندگی را فراهم کند .

اجزای تشکیل دهنده کیت کلاچ :

همانطور که توضیح داده شد کیت کلاچ به گروهی از قطعات گیبرکس دنده ای گفته می شود که یه بصورت واحد خریداری می شوند یا بصورت قطعه ای مونتاژ می شوند . هنگام خرید آنلاین دیسک و صفحه کلاچ این مجموعه معمولا از یک صفحه فشار ، دیسک کلاچ (صفحه کلاچ) و یاتاقان آزاد کننده یا یاتاقان رها کننده تشکیل می شود .

یک کیت کلاچ استاندارد از ۳ عنصر اصلی تشکیل شده است : صفحه فشار ، یاتاقان رها کننده و دیسک صفحه (صفحه کلاچ) یا دیسک درایو